Turystyka amatorska: Niemcy (niemieckie biura podróży) – Wypoczynek
Szukasz niemieckiego biura podrózy w celach turystycznych? Wypoczynek dla Ciebie!

NOCLEGI W RATYZBONIE

Większość tanich miejsc noclegowych w Ratyzbonie skupia się w okolicach centrum, ale jest tam dużo chętnych, szczególnie latem. Zawsze lepiej rezerwować miejsca z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Jeśli ani w hotelach ani w pesjonatach (Pensionen) nie ma miejsc, biuro turystyczne może pomóc w znalezieniu kwatery prywatnej. Można też spróbować w hotelach położonych dalej od centrum, co bardzo ułatwia solidna komunikacja autobusowa.

Jugendherberge (HI), Wöhrdstr. 60 (»574 02), na wyspie na Dunaju. Autobus +5 (z Maximilianstr., sprzed dworca): Weipenburgstr., wejść na most Eiserne i przy statule orla zejść schodami po lewej stronie. Po remoncie zrobiło się tu przyjemnie, przestronnie i nowocześnie. Recepcja czynna przez większość czasu 7.00-23.30. Zakaz przebywania 9.00-13.00. Zamykane na noc o 23.30,16,50DM. Pościel 5DM. Kolacja 5,50DM, Śniadanie wliczone w cenę. Dobrze jest mieć rezerwację. Częściowo przystosowany dla wózków inwalidzkich.

Spitalgarten, St. Katharinenplatz 1, 93059 Regensburg (»847 74), w pomieszczeniach dawnego szpitala. Przejść mostem Steinerne na drugi brzeg Dunaju, wejść przez bramę na teren kościoła św. Katarzyny, przejść przez kolejną bramę, obok lewej ściany kościoła i po lewej stronie będzie widać wejście do ogródka piwnego. Tam wszystkie pytania na temat pensjonatu (Pension) kierować do ludzi za ladą. Recepcja czynna do 24.00. Jedynki 30DM. Dwójki 60DM. Śniadanie wliczone w cenę. Tylko 18 czystych, niewyszukanych pokojów, które są zwykle zajęte, dlatego należy rezerwować z wyprzedzeniem. Rezerwacje telefoniczne lub listowne.

Stadlerbräu. Stadtamhof 15 (» 857 24), za mostem Steinerne iść ulicą przez ok. 5 min. To po prawej stronie. Czyste i porządne pokoje. Recepcja czynna 7.30-24.00. Jedynki 58DM, dwójki z prysznicem 110DM. Śniadanie wliczone w cenę. Tylko 14 łóżek, więc lepiej rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Kemping: Campingplatz, Weinweg 40 (»268 39). Z miasta wydostać się Hochweg lub autobusem # 6 i skręcić w prawo w Hans-Sachs-Str., która zmienia nazwę na Weinweg. Iść jeszcze ok. 2,5knt – pole namiotowe będzie po prawej stronie. Ceny: 5DM od osoby, dzieci 3DM, 3,50DM za namiot, 6,50DM za namiot i samochód. Prysznice bezpłatne. Czynne 1II-X.

Leave a Reply

Najnowsze wpisy