Turystyka amatorska: Niemcy (niemieckie biura podróży) – Wypoczynek
Szukasz niemieckiego biura podrózy w celach turystycznych? Wypoczynek dla Ciebie!

Inne miejsca w Kassel

Część angielska Parku Karlsaue rozciąga się wzdłuż Fuldy. Na jego północnym skraju znajduje się jasnożółty dworek Orangerie (zbudowany w 1701), mieszczący Muzeum Historii Techniki, wypełnione po sufit cudami optyki i mechaniki (wt.-nd.

– 10.00- 17.00 wstęp wolny). Bogato ilustrowane .Muzeum Braci Grimm zajmuje pomieszczenia Palais Bellevue, przy Schone Aussicht, niedaleko oranżerii. Wśród eksponatów można zobaczyć rękopis Kinder- und Haus-Marchen. (Codz,

– 10.00- 17.00. Wstęp wolny). Ale nic nie dorównuje Niemieckiemu Muzeum Tapet (Deutsches Tapeten Museum), mieszczącemu się w tym samym budynku ( 0561/77 57 12). Poważnie, to muzeum jest świetne: pozbawiona zahamowań celebracja wszystkiego, czego tylko używano do pokrywania ścian. Do niespodzianek należą wytłaczane, XVI-wieczne hiszpańskie draperie ze złota i skóry, unikatowe przedstawienia bitwy pod Austerlitz, sześciobarwna drukarka do tapet i list Goethego do Schillera, zawierający wzmiankę o zamówieniu na tapety. Obok mistrzów tapety, muzeum zaludniają podobizny klasycznych postaci, od Virginii Woolf po Różę Luksemburg, umieszczone obok „swych” wzorów. Trudno się dziwić, że jest to jedyne tego rodzaju muzeum na świecie (wt.-pt. 10.00-17.00, sb.-nd. 10.00-13.00 wstęp wolny).

Leave a Reply

Najnowsze wpisy
noclegi we wrocławiu tanio