Turystyka amatorska: Niemcy (niemieckie biura podróży) – Wypoczynek
Szukasz niemieckiego biura podrózy w celach turystycznych? Wypoczynek dla Ciebie!

CELLE

Najbardziej uderzającą cechą Celle są wąskie brukowane uliczki zabudowane prawie wyłącznie domami z muru pruskiego. Nawet domy towarowe i restauracje szybkiej obsługi kryją się za tradycyjnymi fasadami. Choć ten ezy ów bystry podróżny wypatrzy gdzieniegdzie podrabiany Fachwerk, całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie. W czasach rozkwitu budownictwa tego typu za każdą parę krzyżujących się bali trzeba było płacić podatek – był to symbol statusu społecznego i obiekt zazdrości. Domy w Celle przetrwały próbę czasu i urbanistycznych unowocześnień lepiej niż jakiekolwiek inne miasto w tej części Niemiec, co sprawia, że jest dobrym miejscem na popas jest to również niezła baza wypadowa do wypraw w dzikie tereny wrzosowisk Południowego Luneburgu i do pozostałości po obozie koncentracyjnym Bergen-Belsen.

Informacje praktyczne Biuro turystyczne mieści się w odcinającym się od otoczenia budynku nie zbudowanym z muru pruskiego, przy Markt 6 (»05141/12 12, fax 124 59), naprzeciw ratusza, za 2DM dokonuje rezerwacji noclegów. Zdworca iść Bahnhofstr. wzdłuż Westcellcr-Tor-Str., później w lewo w Poststr. do rynku. Warto wziąć Jahresveranstaltung, informator koncertowy, lub Celler Land Gast- geberverzechnis, fantastyczny zbiór informacji o wszystkich miastach w okręgu administracyjnym Celle. (Pn.-pt. 9.00-18.00, sb. 9.00-13.00 i 14.00-17.00, nd.

– 10.00- 12.00.) Numer kierunkowy do miasta: 05141. Poczta znajduje się na Schlofiplatz, przy parku. W dalsze okolice Celle można wybrać się samochodem wypożyczonym z Auto-Hansy. Braunschweiger-Heerstr. (»290 44). Można też wypożyczyć rower za 1 ODM w 2-Rad-Mcier GmbH, Ncustadt 42a (»413 69), zaraz za dworcem. Celle, które przybrało dumną nazwę „Romantycznego Miasta Muru Pruskiego“ leży 40 km na północny zachód od Hanoweru, a którymś z częstych pociągów jedzie się tam 20 min.

Leave a Reply

Najnowsze wpisy